Close

June 2, 2015

“Precious – from Picasso to Jeff Koons” Venēcijā, Itālijā

Mākslas galerija Putti rekomendē katram, kam ir šāda iespēja, apmeklēt brīnišķīgu izstādi Vitraria A+ stikla muzejā, Venēcijā, Itālijā – “Precious – from Picasso to Jeff Koons”. Šo apbrīnojamo rotu kolekciju, ko radījuši visdažādākie mākslinieki un skulptori, piedāvā kolekcionāre Diane Venet.

Mākslinieka radīta rota, tāpat kā glezna vai skulptūra, ir mākslas darbs. Tas ir veidots ar tādu pašu radošo pieeju, tam piemīt tik pat liels spēks, poēzija un spēja izprovocēt, dažkārt pat tāds pats humora pieskāriens. Vienīgi tā pamatmērķis ir tas, kas atšķir šo mākslas darbu no citiem.

No Pikaso līdz Kapoor, Indiana to Koons, Braque to Liechtenstein, Vasarely to Stella, Arman to Rauschenberg and Cesar to Dali, , kolekcija, ko Diane Venet ir savākusi, sastāv no gandrīz 200 darbiem – tie ir mazi, izsmalcināti mākslas darbi, kas apšauba vispārpieņemto rotas nozīmi un funkciju.

Mākslinieka radīta rota nav mērāma karātos. To nevērtē pēc raudzes, spīguļošanas vai caurspīdīguma. Katra rota šajā izstādē tiek uztverta kā valkājamas mākslas forma, katra ietver stāstu un ir tikusi radīta, māksliniekam prātā turot kādu noteiktu personu. Iedomājoties par to, kā Pikaso pats staigājis gar jūru un vācis oļus, ko pēc tam apgleznojies Dorai Maar, vai aplūkojot grebumus kaulā, kas veido Marijas Terēzes portretu, var gūt tikai mazu ieskatu kādi stāsti slēpjas aiz šiem mākslinieku veikumiem.

Par iespēju aplūkot šo apjomīgo un pārsteidzošo kolekciju ir jāsaka paldies Diane Venet – kaislīgai mākslas un rotu kolekcionārei, kas oriģināli ir no Parīzes, bet nu jau pati sevi uzskata par ņujorkieti.

Pirms tam izstāde pabijusi Rubē, Ņujorkā, Atēnās, Valencijā, Maiami un Seulā, nu šo fantastisko kolekciju var pirmo reizi redzēt Itālijā – Vitraria A+ stikla muzejā, Venēcijā.

Vitraria A+ stikla muzejs ir jauns muzejs, kas savas durvis vēris 2014. gada septembrī un atrodas Venēcijas pašā sirdī, „muzeju jūdzes” sākumā starp Akadēmiju un Zattere.

Izstāde ir apskatāma līdz 2015. gada 16. augustam.