Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Valdis Brože. VALDIS BROŽE. IMPRINTS

November 16, 2018 - November 28, 2018

BEL28787.JPGNo 2018. gada 16. novembra līdz 28. novembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Latviešu laikmetīgo rotu mākslinieka Valda Brožes personāizstāde

VALDIS BROŽE. IMPRINTS

Rotu mākslinieks Valdis Brože, radot šo rotu kolekciju, īpašu uzmanību pievērsa Latvijas teritorijā atrodamiem materiāliem un uz mūsu zemes atstātiem vēstures nospiedumiem, kas tieši vai netieši ir ietekmējuši mūs – šajā teritorijā dzīvojošos cilvēkus.. “Formas, kas šodien šķiet dabiskas un pašsaprotamas, ir veidojušās  pagātnes procesos, stāsta Valdis.”
Nospiedums – zīme vai kontūra, ko rada viena objekta spiediens uz cita objekta virsmas. Kā pēda smiltīs… Nospieduma rezultātā stāstam mainās gan saturs, gan struktūra, veidojot jaunu stāstu. Izstādē redzamajām rotām ir katrai savs stāsts – vēsturiskās dinamikas atspoguļojums – mūsdienīgā izpildījumā.
“Šis būs mans mēģinājums atskatīties pagātnē. Doties ceļojumā un pārstāstīt, ko esmu tur atradis. Uzzināt par iemesliem, kas mainījuši vidi, un iemesliem, kas likuši man redzēt pasauli tā, kā es to redzu un kā uz to reaģēju. Došanās zināmajā un nezināmajā, ieraudzīt apkārtējo, man zināmo pasauli, no jauna..” stāsta Valdis Brože.
Rotās izmantotie materiāli: pie Ogres upes nejauši atrastais akmens ar laika nospiedumu, gagāts (jets) – fosilizējies koks, optiskie stikli, serpentīns, špinelis un citi materiāli savienojumā ar cēlmetāliem – sudrabu, zeltu.
/ imprint / angļu latviešu vārdnīca  – nospiedums
Valdis Brože ir Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļas absolvents. Strādā ar zeltu, sudrabu, dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Mākslinieka spēks ir darbs ar emalju un spēle ar krāsu intensitāti, savienojot tās pārsteidzošās kombinācijās. Valda darbos spilgta iezīme ir sirreālisms.

ginta.lv par izstādi “Imprints” (links)

diena.lv par izstādi “Imprints” (links)

arterritory.com par izstādi “Imprints” (links)

rigathisweek.lv par izstādi “Imprints”

klimt02.net par izstādi “Imprints” (links)

arterritory.com par izstādi “Imprints” (links)

 

Valda Brožes personālizstāde «Imprints» galerijā «Putti»

 

Details

Start:
November 16, 2018
End:
November 28, 2018