Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Roberts Koļcovs. PĀRIS

February 7, 2020 - February 29, 2020

No 2020. gada 7. februāra līdz 29. februārim
Mākslas galerijā PUTTI

Latviešu mākslinieka-grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde

PĀRIS

 

Pat gada skaitļa cipari liek aizdomāties par PĀRA nozīmi vispārīgi izskatot ikdienu un svētkus. Šī gada izstādē skaitlis 2 ir mugurkauls variācijām, ko Botāniķis novēro gan dabā, gan attēlo savā izstādes ekspozīcijā.

Pamattēls KENTAURS tik ļoti tieši raksturo būtnes divejādo dabu – dzīvniecisko savienojot ar cilvēcisko, ja cilvēcisko izskatam, kā cēlu, domājošu, intelektuālu un dzīvniecisku, kā dabas dziņu, spēka, un kosmiski primāru uzdevumu pildošu. Kentaurs ir ļoti dinamisks tēls, kam  ir pamācoša iedaba, un tas ļoti bieži ir skolotāja lomā, ilustrējot iespēju nodot zināšanas ne tikai intelektuāli.

PĀRIS būtu izskatāms gan kā līdzsvarojošs, gan kā destabilizējošs spēks, kam viennozīmīgi piemīt dinamika abos tā virzienos. Tas ir iedvesmojošs un ir nostrādājis uz Botāniķa šī gada stīgām, kur skaņdarba klausītājs ir gaidīts Mākslas galerijā PUTTI,  februārī, kad gaisma atgriežas ikdienā ar vien lielākos apmēros un pasaule ir atmodas pārpilna.

Roberts Koļcovs (1966) absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Regulāri piedalās izstādēs. Veidojis ilustrācijas grāmatām un preses izdevumiem, kā arī ir daudzu sabiedrisko telpu un privātmāju interjeru gleznojumu autors. Mākslinieka darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā un citur pasaulē.

jauns.lv par izstādi “PĀRIS” (link)

delfi.lv par izstādi “PĀRIS” (link)

Kultūras vēstis par izstādi “PĀRIS” (link)

arterritory.com par izstādi “PĀRIS” (link)

rigathisweek.lv par izstādi “PĀRIS” (link)

kaskurkad.lv par izstādi “PĀRIS”(link)

rus.lsm.lv par izstādi “PĀRIS” (link)

Kultūras Rondo par izstādi “PĀRIS” (link)

indexriga.com par izstādi “PĀRIS” (link)

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
February 7, 2020
End:
February 29, 2020